//ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ Η ΠΑΙΔΙΚΗ

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ Η ΠΑΙΔΙΚΗ

Με καθαρή νίκη πέρασε και από την έδρα του Ερμή Αγιάς η παιδική ομάδα της ΕΑΛ.

Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 3/2 στο κλειστό της Αγιάς, επικράτησε εύκολα της τοπικής ομάδας με 3-0 σετ.

Στο πρώτο σετ οι παίκτες της ΕΑΛ ξεκίνησαν μουδιασμένα με τους γηπεδούχους να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 7-7 περίπου. Οι Λαρισαίοι όμως ανέβασαν την απόδοσή τους και ξέφυγαν με 6 πόντους. Έτσι δόθηκε η ευκαιρία και στους αναπληρωματικούς  παίκτες να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να λήξει το σε με 18-25.

Στο δεύτερο σετ τα πολλά χαμένα σερβίς των φιλοξενούμενων, αλλά και μια μικρή διακοπή που προκλήθηκε από την ένταση μεταξύ του προπονητή του Ερμή και της πρώτης διαιτητή, αποσυντόνισε τους παίκτες, χωρίς όμως να στοιχίσει και το κατέκτησαν με 23-25.

Στο τρίτο σετ τα πράγματα ήταν πιο εύκολα και η ΕΑΛ επικράτησε με 17-25 και 0-3 σετ.

Ο προπονητής της ΕΑΛ έδωσε ευκαιρία σε όλους τους παίκτες να αγωνιστούν.

Ουσιαστικά με τη νίκη αυτή, η ομάδα παίδων προκρίθηκε και μαθηματικά στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Παίδων ΕΣΠΕΚΕΛ.

Τα σετ του αγώνα: 18-25 (27′), 23-25 (22′), 17-25 (20′).

Συνθέσεις των ομάδων:

Γ.Σ. ΕΡΜΗΣ: (Τσιρογιάννης Χ.) Μαρκου Ι, Τσιρογιάννης Α, Σκάνδαλα Για, Δανιήλ Δ, Μπουσιόρλος Χ, Κουλουκτσής Ρ, Γκαρανές Θ, Ζέικος Δ, Χονδροδήμος Ν, Νούσιας Π.

Ε.Α.Λ.: (Γαλάνης Ε.) Πανταζόπουλος Κ, Τσέτσιλας Κ, Ρήγας Σ, Ρήγας Β, Παπαθανασίου Α, Σιώμος Ε, Νταφούλης Α, Αθανασιάς Γ, Γερομίχαλος Α, Πηλίτσης Π (L).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπατσίλα Δ, Ιατροπούλου Β.