//ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Μετά την κακή εμφάνιση και την ήττα απέναντι στον ΣΠΑΚ, η εφηβική ομάδα της ΕΑΛ επέστρεψε στις νίκες, αφού κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ με 3-0 σετ

Ο αγώνας διεξήχθη την Κυριακή 5 Νοεμβρίου στο κλειστό του Αλκαζάρ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής (πρώτη του Β΄ γύρου) για το πρωτάθλημα Εφήβων ΕΣΠΕΚΕΛ.

Εύκολα κατέκτησαν τη νίκη οι έφηβοι της ΕΑΛ απέναντι στην συμπολίτισσα, αλλά δεν έλειψαν και πάλι τα προβλήματα και τα εύκολα λάθη. Το σκορ διαμορφώθηκε ως εξής: 1ο σετ 25-18 σε 27΄, 2ο σετ 25-20 σε 25΄, και 3ο σετ 25-14 σε 22΄.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΕΑΛ: (Γαλάνης Λ) Μπλατσιώτης Π, Δαλάκας Χ, Λάκης Κ, Χαλιαμπάλιας Ν, Πράπας Χ, Πανταζόπουλος Κ, Τσέτσιλας Κ, Νταφούλης Α (L), Παπαθανασίου Α, Πηλίτσης Π, Ρήγας Β, Σιώμος Ε.
ΑΕΛ: (Τσιώλης Ι,) Δορδοκίδης Θ, Βουτυρίτσας Χ, Μωυσιάδης Β, Αρχοντής Α, Ζάγκας Χ, Μπρούτζος Α, Πουλίτσης Χ, Τριανταφύλλου Α, Καμβούκος Μ, Γιαννακου Ι, Χατζηρούφας Κ, Κοσμάς Α.
Διαιτητές: Ξίφτος Κ, Κολοκοτρώνη Σ.

Επόμενος αγώνας για την ΕΑΛ είναι την Κυριακή 12 Νοεμβρίου στο Βόλο με την τοπική Αργώ. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 6 μ.μ. στο κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος.