//Εφήβων ΕΣΠΕΚΕΛ: Τον πρωτοπόρο ΣΠΑΚ υποδέχεται η ΕΑΛ

Εφήβων ΕΣΠΕΚΕΛ: Τον πρωτοπόρο ΣΠΑΚ υποδέχεται η ΕΑΛ

Την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα εφήβων του ΣΠΑ Καρδίτσας υποδέχεται η ΕΑΛ για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων ΕΣΠΕΚΕΛ.

Στόχος των παικτών του Λευτέρη Γαλάνη είναι μόνο η νίκη, καθώς στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η ΕΑΛ είχε ηττηθεί με 3-0 σετ, παρά την πολύ καλή εμφάνιση που είχε πραγματοποιήσει, αφού τα δύο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Οι φιλοξενούμενοι θέλουν να διατηρήσουν το αήττητο και να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας χάσει μόνο ένα βαθμό από τη Φθία.

Αναμένεται να παιχτεί ένας πολύ ωραίος αγώνας αφού και οι δύο ομάδες έχουν αποδείξει ότι παίζουν ωραίο βόλλεϋ.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο του Αλκαζάρ στις 6:30 το απόγευμα της Κυριακής 2 Δεκεμβρίου.