//Β’ Εθνική Ανδρών: Νίκη στα Τρίκαλα, την Κυριακή με την ΑΕΛ

Β’ Εθνική Ανδρών: Νίκη στα Τρίκαλα, την Κυριακή με την ΑΕΛ

Με νίκη συνέχισε η ανδρική ομάδα της ΕΑΛ την περασμένη Κυριακή στα Τρίκαλα απέναντι στη νεανική Άμιλλα επικρατώντας με 0-3 σετ στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’Εθνικής.

Σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν με πολλές ελλείψεις λόγω ιώσεων, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αρπάξουν την ευκαιρία για κάτι καλό αλλά δεν τα κατάφεραν.Η εμπειρία των παικτών της ΕΑΛ επικράτησε του ενθουσιασμού της Άμιλλας παρόλο που εμφανίστηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστική ειδικά στα δύο πρώτα σετ.

Τα σετ του αγώνα: 22-25 (26′), 20-25 (24′), 16-25 (20′).ΣΦΦΑ Άμιλλα: (Γούλας Ε) Καραΐσκος Α, Ζησόπουλος Θ, Ψαρρής Θ, Χλωρός Χ, Γαλάνης Θ, Ρουμελιώτης Φ (λ), Μπέγας Σ, Μητάκος Β, Ξάφης Ε, Τέλος Θ, Καστρινάκης Ν.

ΕΑΛ: (Καλύβας Α) Μωυσιάδης Α, Ναλετάκης Χ, Μαγκούτης Γ, Μπαζιάνας Σ, Σιώμος Ε, Δαλάκας Χ, Πράπας Χ, Πηλίτσης Π (λ).

Διαιτητές: Βήτας Β, Αναγνώστου Δ, Παπαδήμα-Βήτα Μ.

Την Κυριακή “εκτός” έδρας με την ΑΕΛ.

Στις 7:30 το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθεί το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες της πόλης όπου η ΕΑΛ θα φιλοξενηθεί στο κλειστό της Νεάπολης για τη 15 αγωνιστική.

Η τέταρτη στη βαθμολογία ΑΕΛ ουσιαστικά έχει εξασφαλίσει την είσοδο της στα play off και θα κυνηγήσει τη νίκη για να σκαρφαλώσει ψηλότερα στη βαθμολογία.Από την άλλη η φιλοξενούμενη ΕΑΛ θέλει να πάρει τη νίκη ώστε να παραμείνει σε απόσταση τριών βαθμών από την πρωτοπόρο Φθία την οποία υποδέχεται σε δύο αγωνιστικές.