//Πρεμιέρα με νίκη για την ανδρική

Πρεμιέρα με νίκη για την ανδρική

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις η ανδρική ομάδα της ΕΑΛ στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής για τη φετινή περίοδο.

Το απόγευμα της Κυριακής επικράτησε εύκολα σε λιγότερο από μία ώρα του Α.Ο. Ακαδημίας Τυρνάβου με 3-0 σετ. Οι γηπεδούχοι χωρίς να πιάσουν τη μέγιστη απόδοση κατέκτησαν τη νίκη, δίνοντας την ευκαιρία στην προπονήτρια Μαρία Σκανίκα να χρησιμοποιήσει όλους τους διαθέσιμους παίκτες.

Τα σετ: 25-11(15′), 25-9(20′), 25-10(19′)

ΕΑΛ: (Σκανίκα Μ) Μωυσιάδης Α, Παπατσιμούλης Π, Ναλετάκης Χ, Κουτσομάρκος Κ, Ματούλας Α, Γαλάνης Ε (λ), Μούρος Δ, Μαντάρας Κ, Παπαθανασίου Α, Καλύβας Α, Κωνσταντινίδης Κ, Ζαχαρούλης Γ, Παπαχρήστος Ο, Πηλίτσης Π (λ).

ΑΟ Ακαδημία: Παπανικολάου Κ, Ραούλης Π, Λιλής Γ, Προγώνης Κ, Ταμπόσης Ι (λ), Δημητρίου Κ, Πιανάς Δ.

Διαιτητές: Μπατσίλα Δ, Μπόλης Ο, Ιατροπούλου Β.