//Παρωδία Αγώνας Κορασίδων…

Παρωδία Αγώνας Κορασίδων…

Απίστευτα πράγματα έγιναν ,στον αγώνα βόλεϊ κορασίδων, που εξελίχθηκε σε διακωμώδηση του αθλήματος.

Συγκεκριμένα στον αγώνα, για το πρωτάθλημα Α1 κορασίδων Θεσσαλίας πού έγινε την Κυριακή στον Αμπελώνα, με ώρα έναρξης 19.00  ολοκληρώθηκε στις 23.00.

Ο διαιτητής του αγώνα στα μέσα του δευτέρου σετ διέκοψε τον αγώνα εις βάρος της γηπεδούχου ομάδας και ενώ η πλειοψηφία των αθλητριών και γονέων της ΕΑΛ είχαν επιστρέψει στην Λάρισα μετά από 1 ώρα περίπου ο διαιτητής ζήτησε να επιστρέψουν και να συνεχίσουν τον αγώνα από το σημείο που διακόπηκε.

Για την ιστορία το σκορ την στιγμή της διακοπής του αγώνα ήταν 18-11 υπέρ της ΕΑΛ και το τελικό σκορ 3-0 σετ υπέρ του Αμπελώνα.

Το ΔΣ. της ΕΑΛ, παρά το γεγονός του ότι δεν φέρει καμία ευθύνη, ζητά συγνώμη από τους γονείς και τις αθλήτριες για την απίστευτη ταλαιπωρία που υπέστησαν και ελπίζουμε να ΜΗΝ επαναληφθούν παρόμοια γεγονότα.