//4 στα 4 το Σαββατοκύριακο για τις ομάδες μας

4 στα 4 το Σαββατοκύριακο για τις ομάδες μας

Τέσσερις νίκες σε τέσσερις αγώνες σημείωσαν οι ομάδες μας το Σαββατοκύριακο 19 και 20 Νοεμβρίου.

Την αρχή έκαναν οι έφηβοι το Σάββατο το μεσημέρι επικρατώντας της ανταγωνιστικής ΑΠΣ Φθία με 3-0 σετ στο κλειστό της Νεάπολης, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Λαμίας εκτός από το πρώτο σετ, δυσκόλεψε αρκετά τους γηπεδούχους οι οποίοι όμως ξεπέρασαν το εμπόδιο της και συνεχίζουν αήττητοι και πρώτοι στη βαθμολογία.detox-logo

Τα σετ: 25-17, 28-26, 25-23

ΕΑΛ: (Σκανίκα Μ.) Κίτσας Ν, Παπαθανασίου Σ, Στασινός Δ, Πηλίτσης Π, Τσέτσιλας Α, Τσέτσιλας Κ, Παπαθανασίου Α, Σβάρνας Α, Σιώμος Α, Παπαχρήστος Ο.

ΑΠΣ Φθία: (Τσαδήμας Χ) Βουλγαράκης Χ, Τσαδήμας Γ, Τσάντζαλης Ε, Γεωργουσόπουλος Γ, Κοσμάς ο, Κλέτσας Κ, Παπαναγιώτου Μ.

Αποτελέσματα-Βαθμολογία

Συνέχεια πήρε η γυναικεία ομάδα όπου το απόγευμα του Σαββάτου στο 1ο γυμνάσιο για την 5η αγωνιστική της Α’ 2, επικράτησε σε ένα εντυπωσιακό ματς με συνεχείς ανατροπές του Ηρακλή Γέφυρας με 3-2 σετ. Οι αθλήτριες της ΕΑΛ κατάφεραν να πάρουν τους δύο βαθμούς της νίκης ανατρέποντας δύο φορές το προβάδισμα των φιλοξενούμενων.

Τα σετ: 25-27, 25-22, 16-25, 25-22, 15-10

ΕΑΛ: (Παπαδημητρίου Β) Τίκα Ν, Παπακώστα Β,  Μαργαριτοπούλου Μ, Δικαστοπούλου Ν, Μανδραβέλη Μ, Βελεσιώτη Ε, Ριχλίεβα Σ, Ζαφειρίου Ε, Βελεσιώτη Ε, Μαργαριτοπούλου Δ, Γκούμα Ε, Τσάμογλου, Σιώμου Τ, Βούλγαρη Δ.

Β’ Όμιλος
ΕΑ Λάρισας- Π.Ο.Γ. Ηρακλής 3-2
ΑΣ Αργώ Βόλου-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3
Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας- Ε.Ο. Σταυρούπολης 3-0
Α.Σ. Γιάννενα- Ασκληπιός Τρικάλων 3-1

Βαθμολογία

Ευχαριστούμε το Voleynewsthessalias για την παραχώρηση των φωτογραφιών του αγώνα γυναικών

Την Κυριακή το απόγευμα αγωνίστηκαν οι κορασίδες της ΕΑΛ με την αντίστοιχη ομάδα του ΓΣ Ελασσόνας για το πρωτάθλημα της Α1 κορασίδων Θεσσαλίας και επικράτησαν με 3-0 σετ.

ΕΑΛ: (Γαλάνης Ε) Βελεσιώτη Ε, Ζαφειρίου Ε, Μαργαριτοπούλου Δ, Τσάμογλου Μ, Σιώμου Τ, Βούλγαρη Δ, Γκούμα Ε, Τσόνα Η, Χύτα Μ, Παιδοκούκη Χ, Βακουφτσή Β.

Τέλος, το Σαββατοκύριακο έκλεισε η ανδρική ομάδα, με αντίπαλο τον ΓΣ Βόλου στο κλειστό Β. Παρασκευόπουλος για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα επικράτησε των γηπεδούχων με 0-3 σετ σε κάτι περισσότερο από μία ώρα.

ΕΑΛ: (Σκανίκα Μ) Μωυσιάδης Α, Παπατσιμούλης Π, Ναλετάκης Χ, Κουτσομάρκος Κ, Μαντάρας Κ, Τσέτσιλας Κ, Κωνσταντινίδης Κ, Παπαχρήστος Ο, Πηλίτσης Π.

ΓΣ Βόλου: (Κουτσογιάννης Μ) Μιλτιάδης Μ, Σουφλής Α, Ιωνάς Δ, Πιτσιάβας Π, Ιωνάς Α, Πιτσιάβας Α, Ντελής Α, Λεώνης Π, Βαργεμτσίδης Κ, Σουφλής Γ.

Τα σετ: 17-25, 18-25, 14-25