//ΕΑΛ-ΠΑΟΚ: 3-2 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΑΛ-ΠΑΟΚ: 3-2 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ  ΕΑΛ

Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΕΑΛ.

Τακ κορίτσια της νίκησαν με 3-2 την ομάδα του ΠΑΟΚ, η οποία μέχρι αυτή την αγωνιστική ήταν αήττητη και μάλιστα χωρίς να έχει χάσει ούτε σετ.

Μπορείνα βρέθηκαν να χάνουν 0-2, στο «κλειστό» της Νεάπολης, κατάφεραν όμως να βρουν τις ψυχικές και σωματικές δυνάμεις και με καρδιά, πάθος και μυαλό να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ παίρνοντας τη νίκη με 3-2 σετ.

Οι “κυανέρυθρες”  βρέθηκαν  πίσω στα σετ με 2-0, φοβούμενες  περισσότερο από ότι έπρεπε τις παίκτριες του ΠΑΟΚ που έδειχναν έτοιμες για μια εύκολη επικράτηση, όπως στον αγώνα του πρώτου γύρου στη έδρα τους. Όμως έδειξαν για μία ακόμα φορά ότι δεν παρατούν ένα παιχνίδι και με τη βοήθεια του κόσμου, βρήκαν τα πατήματα τους και κατάφεραν να μπουν ξανά στο ματς και να φτάσουν στην ανατροπή. Με την μεγάλη αυτή νίκη τους εδραιώθηκαν στην δεύτερη θέση, έδειξαν δε, ότι βρίσκονται σε πολύ καλό δρόμο και η υπόθεση άνοδος δεν θα είναι εύκολη υπόθεση για τον φετινό πολύ ενισχυμένο ΠΑΟΚ και ότι στην επόμενη φάση των play-off θα γίνουν πολύ δυνατοί αγώνες.

(Παπαδημητρίου Βασίλης) Κουτσογιάννη Ελίνα – Μπέη Ελένη – Γεωργοπούλου Αθηνά – Γιάννη Βερόνικα – Τάση Βασιλική – Τόλιου Ελένη – Αλβίζου Αποστολία – Τίκα Νικολέτα (L) – Πλακιά Νικολέτα – Εξάρχου Ειρήνη – Μανδραβέλη Μαρία – Αποστόλου Κατερίνα – Μαργαριτοπούλου Μαρία – Δέλιου Αθανασία.