//ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Χωρίς δυσκολία πέρασε χθες η ανδρική ομάδα της ΕΑΛ και από το Δίστομο με αντίπαλο τον πάντα αξιόμαχο ΑΨΛ Μεδεών. Σημείωσε την πρώτη για φέτος εκτός έδρας νίκη με σκορ 3-0 σετ και αναρριχήθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Βαθμοί        σετ (κερ.-χαμ.)    αγώνες

ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ                            6 β                   (6-0)                2 αγ

ΑΣ ΑΡΓΩ                                  6 β                   (6-1)                2 αγ.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ        6 β                   (7-4)                3 αγ.

ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ                         3 β                   (3-3)                2 αγ.

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ          3 β                   (3-4)                2 αγ.

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                             0 β                   (1-6)                2 αγ

ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ                          0 β                   (0-6)                3 αγ